کاربرد رنگ تیره در اتاق خواب-lomana

به تعداد انسان های روی کره زمین تنوع سلیقه وجود دارد و همین امرعمل انتخاب را برای ما دشوار می کند. به ویژه زمانی که نوبت به انتخاب رنگ می رسد که خود تنوع بالایی دارد. انتخاب رنگ تیره دکوراسیون خانه از جمله اتاق خواب همیشه کاری جذاب و در عین حال گیج‌کننده است. باید حواستان جمع باشد تا رنگ‌هایی انتخاب شده با یکدیگر نیز هماهنگی مناسبی داشته باشند. لومانا در این مطلب قصد دارد به شما کمک کند که چگونه رنگ مناسب اتاق خوابتان و به ویژه کالای خواب خود را انتخاب کنید.
اتاق خواب آخرین جایی است که پس از یک روز شلوغ برای استراحت به آن می روید و احتمالا اولین جایی است که پس بیدار شدن چشمتان به آن می افتد. ترکیب رنگ هایی که در ان به کار می برید تاثیر مهمی در روحیات و حالات شما در طول روز خواهد داشت. به طور کلی رنگ ها را می توان به دو دسته روشن و تیره تقسیم کرد.

نکات در مورد رنگ تیره اتاق خواب
اکثر خریداران بر این باورند که استفاده از رنگ های روشن برای اتاق خواب گزینه مناسب تری است زیرا حس آرامش بیشتری القا می کند. اگر چه این دیدگاه به خودی خود درست است اما بدان معنا نیست که که استفاده از رنگ های تیره غلط است. در واقع امروزه سبک dark-mode یا همان دکور تیره طرفداران زیادی پیدا کرده است ضروری است طرفداران این سبک قبل از اقدام به طراحی و خرید نکات ذیل را بررسی کنند:

نکات انتخاب رنگ تیره برای اتاق خواب

میزان نور اتاق خواب با رنگ تیره

حقیقتا رنگ های تیره جذب نور بیشتری دارند و باعث می شود اتاق شما تاریک تر از حد معمول به نظر برسد. البته این ویژگی برای طرفداران خواب در وسط روز بسیار خوب است، زیرا در طول روز اتاق شما به گونه ای است که انگار در تاریکی شب خوابیده اید. اما اگر خیلی علاقمند به تاریک بودن اتاق نیستید حتما قبل از انتخاب رنگ های تیره به میزان نور اتاق و ابعاد پنجره ها توجه کنید، زیرا این نوع رنگ ها جذب نور بیشتری دارند . اگر اتاقتان پنجره کوچکی دارد از انتخاب این گونه رنگ ها خودداری کنید.

ابعاد اتاق خواب

رنگ های تیره مناسب استفاده در اتاق های کوچک نیستند زیرا باعث می شوند فضای شما کوچکتر به نظر برسد. البته با کمی خلاقیت میتوان از رنگ تیره در این فضا های کوچک نیز استفاده کرد. به این صورت که در حجم های بزرگ مانند کف یا سقف از رنگ های روشن و در ابعاد کوچکتر مانند روتختی از رنگ های تیره استفاده کنید.

نسبت رنگ های تیره و روشن

قطعا استفاده بیش از حد از یک رنگ فارغ از تیره یا روشن بودن آن باعث یکدستی فضا و در نتیجه خسته کننده به نظر رسیدن آن می شود. بنابراین بهتر است رنگ اصلی خود را با رنگ های خنثی یا حتی در مواردی متضاد ترکیب کنید.

دکوراسیون تیره -کالای خواب

کلام آخر اینکه اتاق خوابتان شخصی ترین فضا در منزل شماست پس سعی کنید فارغ از مد روز وسایل و دکوری را انتخاب کنید که حس خوبی به آن دارید.